nutri-day
Dzisiaj jest:

Sprawdź swój jadłospis

Powiedz nam co zjadłeś(aś) a powiemy Ci w jakim stopniu Twoja dieta odpowiada zaleceniom.

Zapraszamy – Sprawdź Swój jadłospis


Program ten oparty jest o tzw. wywiad 24-godzinny dlatego konieczne jest przypomnienie sobie wszystkiego co zjedliśmy i wypiliśmy w poprzednim dniu - od wstania z łóżka aż do położenia się spać wieczorem. Bardzo ważne jest, aby uwzględnić wszystkie spożyte pokarmy, również te spożyte pomiędzy posiłkami. Dzięki temu wyniki takiego oszacowania będą wiarygodne.

Jak działa program?

 1. Wybieramy odpowiedni posiłek.
  • Następnie wybieramy grupę produktów, np. pieczywo, ryby, zupy, itp.
  • Wybieramy odpowiedni produkt
  • Określamy masę zjedzonego produktu (w gramach) – pomocą mogą być zdjęcia odpowiednich produktów zamieszczone w formularzu
 2. Czynności te powtarzamy, aż do wpisania wszystkich produktów/napojów spożytych podczas tego posiłku.
 3. Wybieramy kolejny posiłek i powtarzamy wpisywanie produktów.
 4. Wszystkie produkty spożyte poza posiłkami można wpisać jako dojadanie.
 5. Na zakończenie należy sprawdzić czy wszystkie spożyte produkty/napoje zostały zapisane – ciągle jeszcze istnieje możliwość poprawienia czy dodania produktów.

 6. UWAGA!!! Należy pamiętać o cukrze lub innych dodatkach dodawanych do napojów, tłuszczach używanych do smarowania pieczywa. Należy zwrócić szczególną uwagę na słodycze i inne przekąski spożywane nawet w małych ilościach pomiędzy posiłkami. Nie zapomnij również o alkoholu – stanowi on bardzo ważne źródło energii.

 7. Aby możliwe było porównanie spożytej racji pokarmowej z zalecanymi normami spożycia należy uwzględnić wiek, płeć, masę ciała i wzrost oraz poziom aktywności fizycznej dlatego też te dane są również zbierane w formularzu.
 8. I to już prawie koniec – możesz zakończyć wprowadzanie racji pokarmowej.
 9. Wyniki (skład racji pokarmowej i porównanie z normami) zobaczysz od razu na ekranie.
  Dostępne są również dodatkowe opcje przeglądania takie jak udział białka, tłuszczów i węglowodanów w całkowitej podaży energii, czy ilość energii pochodząca z poszczególnych posiłków.

 10. UWAGA!!! Pamiętaj, że oszacowanie składu racji pokarmowej na podstawie jednokrotnego wywiadu żywieniowego nie jest dowodem na nieprawidłowość diety – sposób żywienia zmienia się z dnia na dzień, dlatego też interpretacja możliwa jest dopiero gdy analizujemy kilka wywiadów z różnych dni tygodnia.


Zapraszamy – Sprawdź Swój jadłospisŻYWIENIE

JADŁOSPIS

KONTAKT